FIRE-salkku

Tilanne 17.3.2019


Säästöt ja sijoitukset:
Osakkeet, rahastot ja ETF:t: 464 912 EUR
Talletukset: 234 343 EUR


YHT= 699 255 EUR
Asuntolaina: -85 000 EUR
Nettovarallisuus YHT= 614 255 EUR
--------------------------------




Suuntaa antava kuvaaja taloudellisen riippumattomuuden saavuttamisesta

FIRE-Salkku:
TickerYrityksen nimiOsakemääräMarkkina-arvoHankinta-arvoOsuus salkusta%Osinko/€
MMM3M Co19363734910,898,49
TAT&T Inc.50312552136223923,5
ABBVAbbVie Inc21319010204704,51097,82
MOAltria Group Inc28015980140313,1806,4
ARCCAres Capital Corporation530789880351,7744,12
BLKBlackRock, Inc.15582857421,2169
BPRBrookfield Property Reit Inc Class A69012238121732,6819,72
CNI Canadian National Railway75690458021,3104,81
CONECyrusOne Inc93892087021,9314,64
DETECDetection Technology oy320584257761,3144
FONDIAFondia Oy8301139399602,2307
GILDGilead Sciences, Inc.104449160271,3213,4
HUH1VHuhtamaki Oyj43814808143973,1367,92
ITWIllinois Tool Works Inc.53730767011,5190,8
IRMIron Mountain Inc124416838250,8272,75
JNJJohnson & Johnson44589653461,2142,56
KONEKONE Oy28613540127412,8471,9
KIMKimco Realty Corp240442037430,8241,92
NNNNational Retail Properties, Inc.100590546851180
NRZNew Residential Investment Corp530833178721,7954
NDA FINordea Bank Abp150012172120282,61035
OHIOmega Healthcare Investors Inc118407937900,8280,36
PEPPepsiCo, Inc.50578151061,1171,9
PON1VPonsse Oyj166557547891132,8
PGProcter & Gamble Co11212180101312,2289,17
ORealty Income Corp440346582767861073,95
REG1VRevenio Group Oyj6031240995152,1156,78
STORStore Capital Corp200782557131,2237,6
SAMPOSampo Oyj1114470314745610,33174,9
HOIVASuomen Hoivatilat Oyj255623378208314,5434,52
SKTTanger Factory Outlet Centers Inc.390590069461,5505,44
UNITUniti Group Inc25069920910,5540
WPCWP Carey Inc29223249198904,31084,83
DISWalt Disney Co55564355831,287,12
WELLWelltower Inc85707658011,3266,22
WYWeyerhaeuser Co400885890172489,6
WRT1VWartsila Oyj Abp78011293114082,5187,2
Yht.40687438091418712,14

Fire-Salkkuni tuottaa minulle passiivista tuloa lähemmäs 20 000 euroa vuosittain. Tämä rahasumma (miinus verot) tulee tilille tekemättä yhtään mitään. Minulle siis maksetaan käytännössä siitä hyvästä, että elän ja hengitän. Joka vuosi saan myös n.7% palkankorotuksen.

Kommentit

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Pikakatsaus varallisuuteen

2020 paketissa

Osinkostrategia kriisin keskellä